HBC Medvědi Pardubice vs. SK Hokejbal Žamberk 1:2 - 6.4.2014

Název

Popis

Druzí Medvědi v neděli podlehli sedmému Žamberku a přišli tak o druhou příčku v tabulce. „V utkání s hostujícím Žamberkem jsme letos poprvé nebodovali. O výsledku utkání se rozhodlo v první třetině, kdy jsme několikrát propadli v obraně a soupeř si z brejku a z přesilovky vytvořil dvougólový náskok. Od druhé třetiny jsme předváděli zlepšený výkon, ale rychlonozí a houževnatí hosté nás do šancí pouštěli sporadicky. V úvodu třetí třetiny jsme vykřesali naději kontaktní brankou, ale ve zbytku utkání už jsme se ani přes několik nabídnutých přesilovek ke kýženému vyrovnání nedostali,“ konstatoval Jaroslav Nečas.
Sestava a branky: Jeřáb - Vodvářka, Kabeláč – Němec (1), Nečas O. - Veselík, Borovec, Brabec - Bureš M., Bureš L., Ziegler - Matějovský, Bořek, Svatoš

" Žamberk si v neděli vyšlápl na Medvědy. „V neděli jsme se potřetí za sebou vydali na utkání do svítkovského areálu, tentokrát proti Medvědům jako domácímu týmu. Jelikož jsme se mohli opřít o početnou - téměř kompletní sestavu, chtěli jsme být favoritovi rovnocenným protivníkem, což se nám po čas zápasu dařilo. Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytěžili i první branku zápasu, kdy se v čase 5:20 prosadil důraznou hrou před bránou Kacálek. Dařilo se nám diktovat tempo hry a Medvědi hrozili spíše z rychlých breaků. Iniciativu se nám podařilo přetavit i v druhý gól, kdy na samém sklonku přesilové hry zaskóroval v čase 13:23 opět důrazný Kacálek. Ve druhé třetině jsme očekávali zvýšenou aktivitu domácích, a proto jsme se chtěli soustředit převážně na obranu. Hra se ovšem nesla ve znamení častého vylučování na obou stranách, ale nabídla i pár slibných šancí obou týmů. Závěrečná část pro nás nezačala vůbec dobře, neboť již v čase 31:05 soupeř snížil, když se mu po skrumáži před bránou podařilo dotlačit míček za Šolcova záda. Hrála se velmi vyrovnaná hra, ovšem bez branek. Krizový moment přišel zhruba 3 minuty před koncem, kdy byla soupeři nabídnuta početní výhoda. Tu naštěstí, i díky naši urputné obraně, nevyužil a odhodlal se ke hře bez brankáře. Toho mohl těsně před koncem zápasu využít Kacálek a dokonat tak svůj hattrick, nicméně minul. Další vteřiny už však gól nepřinesly a my jsme se tak mohli radovat z první, pravděpodobně i zasloužené výhry nad tímto soupeřem. Podařilo nám předvést dobrý, týmový výkon, což nás velmi těší,“ popsal zápas Jakub Krejčí.
Sestava: Šolc – Krejčí, Forman, Hubálek, Adamec, Chlumecký, Kavka, Reichl, Kacálek, Vašek, Štětina, Vítek, Exler, Halbrštát
Branky: 5:20 Kacálek (Vítek, Halbrštát), 13:23 Kacálek (Hubálek, Vítek)" (zdroj:hokejbal-vychod.cz)